Wpis

poniedziałek, 25 marca 2019

Wywołasz uśmiech a odwzajemni ci się...

Te dzisiejsze pociągi jakże dalekie są od wcześniejszych powiedzmy za komuny których doświadczyłam tak estetyką jak i funkcjonalnością.  Kursują prawie co pół godziny,  wygodne i przestronne, estetyczne, pełne  luzu.    PKP Śląskie informują o następnej  stacji z podaniem godziny.  Pamiętam czasy gdy niegdyś podróżowałam,   pasażerowie byli stłoczeni jak rybki w konserwie bez możliwości ruszenia nawet ręką... byle tylko dotrzeć do oczekiwanej stacji. A gdy drzwi otworzyły się z ulgą oczekujący czym prędzej wysiadali... ale nowi wsiadali i znów konserwa.  Tylko można było pomarzyć o zagłębienie się w co najmniej codzienną  gazetę. Minęło wiele lat od tamtych  czasów i jakże wiele zmieniło się. Nie dostrzegałam ich naocznie  bo podróżowałam własnym autkiem.  Obecnie lepiej podróżować pociągiem bo głowa spokojna i wygodnie.  A i PKP  preferuje ulgi z biletami powrotnymi. Można pokonać setki km w cenie jednego przejazdu o ile ważny jest czas wskazany na bilecie.   Noż,  tylko palce lizać.  Można też poznać wiele ciekawych osób jak ja dzisiaj.  Usiadła obok mnie kobieta po.50-ce, pielęgniarka i pedagog z gromadką niepełnosprawnych dzieci odwożąca do sióstr zakonnych z siedzibą w.....nieważne.  Wpierw je nakarmiła  (przyglądałam się uważnie jej zwrotom do nich i jej ciepłemu głosowi w trosce i jej niesamowitej cierpliwości) a w chwilę później  zagadnęła do mnie  zdawkowym pytaniem na które nawet nie zareagowałam zamyślona. Nie odpuściła.  Podróż minęła mi błyskawicznie. Bawiłyśmy się nie tylko same ale pół wagonu zaraziłyśmy śmiechem. I któż by pomyślał, wracałyśmy z powrotem tym samym pociągiem!  

W uciążliwych warunkach Bóg nam sprzyja i dostarcza wiele umilających chwil. A dokonuje ich w postaci przypadkowych osób.  

Poniżej,  przesłanie mojej podróżniczki przygotowującej niepełnosprawne dzieciaczki do współżycia z otoczeniem. Połączył  nas  podobny cel chociaż jakże odmienny.  Nic nie dzieje się przez przypadek. 

Ważna lekcja dla dzieci :

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
annamako
Czas publikacji:
poniedziałek, 25 marca 2019 19:41

Polecane wpisy